
(A bejegyzés elolvasása kb. 5 perc magadnak)
Az elmúlt két év jóformán csak egy bizonyos vírusról szólt.
Azért nem szabad elfelejtenünk, hogy sok más betegség is van még ezen kívül. Rengetegen küzdenek mozgásszervi, vagy szív- és érrendszeri, de akár endokrin betegségekkel, autoimmun nyavajákkal, intoleranciákkal, vagy akár a mumus rákkal.
Mintha a világ vezetői, az egészségügyi rendszer, és annak szerves részei, az orvosok is kicsit elfeledkeztek volna arról az elmúlt években, hogy a koronavíruson túl mennyi gyógyítandó betegség van még.
Pedig igazán fontos volna mindenféle kibillent állapotunkra gyógyírt keresni. Legyen az testi, vagy lelki kibillenés…
Miért használom ezt a kifejezést? Mert nagyon jól leírja azt, hogy van egy ideális, egyensúlyi állapot, amiből elmozdulunk, kibillenünk. Ezt nagyon könnyen megérezzük fizikálisan és mentálisan is. Sajnos sokan nem is tudják felidézni már magukban, hogy mikor voltak ebben a kiegyensúlyozott állapotban.
Tudod, amikor jó a közérzeted. Mikor örömmel kezded a napod. Örülsz, hogy élsz. A tükörképeddel rendben vagy. A tested egészséges, olajozott gépezet. Nem recseg-ropog. Nincs befeszülve. Nem fáj. Jó benne lenni, és élvezed a mozgást. Nincs kínlódás. Nincs betegség.
A képen a „fa” típusú jógapóz látható. Nem vagyok jógaoktató, sem gyógytornász, csak egy lelkes kezdő / gyakorló. Így ebből a szempontból mondom el, hogy mi is ennek az egyszerűnek tűnő gyakorlatnak az érdekessége, ami tökéletes szimbóluma a fentieknek.
NEM kell sem súlyt cipelned, sem emelned, vagy tartanod. Nem kell nyakatekert pózban tartanod a tested. Mégcsak hajolnod sem kell, vagy megfeszülnöd . Ez egy egyensúlyi póz. Egyszerűnek tűnik. Tudod mi benne a nehéz?
Az, ami az életben is úgy általában: hogy megtaláld magadban a nyugalmat, és az egyensúlyt.
Hogy tudj (befelé) koncentrálni; hogy összhangba kerülhessen a test-elme-lélek hármasa.
Fizikálisan egész könnyű megtalálni a súlypontodat. Egyensúlyozni már nehezebb. Ezt hosszan megtartani meg még nehezebb…főleg anélkül, hogy közben ne dőlöngélj, vagy remegj, mint a kocsonya. Az elméddel azonban képes vagy koncentrálni erre az egyensúlyi állapotra, és a lélek nyugalma ezt megtámogatja azzal, hogy képes vagy ebben a pózban hosszabb ideig megmaradni. Stabilitást ad. Nyugalmat áraszt. HA képesek lennénk ebben az állapotban lenni nap mint nap, (már nem úgy értem, hogy fél lábon állva), akkor sokkal könnyebb lenne minden…akkor ezer százalék, hogy sokkal ritkábban lennénk betegek.
A legfontosabb az lenne, hogy stresszmentesen, állandó aggódás, frusztráció és félelem mentesen tudjunk élni; mivel mindezek tudnak minket a leginkább felőrölni. Lelkileg.
Hitem szerint pedig, ami lelkileg rombol, az testileg is.
Sajnálatos módon a legtöbb lelki problémánk testileg is kivetül.
Egy szóval sok esetben akaratlanul is magunkat betegítjük meg. Nem direkt csináljuk. Nyilván nem. De a tudatalattink dolgozik. Ami a lelkünkben jelen van, az materiálisan is megjelenik a testünkben. Lehet az egy csomó. Vagy gyulladás. Egy daganat is. Vagy érzékenység. Bármi!
Mondok egy példát:
Migréned van. Már kivizsgáltattad magad. Semmilyen szervi elváltozás nem áll a háttérben. Az orvos javasolt több alternatívát. Homeopátiásat, gyógyszereset is, de egyik sem használ. Utána nézel a lelki okainak, és olyasmiket olvasol róla, hogy: képtelen vagy már látni / gondolni arra, ami veled történik. Úgy érzed, hogy képtelen vagy megfelelni. A puszta gondolatoktól őrülten fájni kezd a fejed. A migréned ilyenkor azt üzeni, hogy valamin változtatnod kell. Tenned kell valamit, hogy változzon a helyzet. Egy szembenállás van a gondolataid, érzéseid, igényeid, vágyaid és az aktuális valóságod között. Ez az éles kettőség, és ennek a megoldatlansága viszont annyira szétfeszít, hogy időnként majd szétrobban a fejed.
A szomatodráma módszeréhez előnyös lehet, ha tudod ezeket a háttérben meghúzódó magyarázatokat; DE nincs rá feltétlen szükség.
Mivel a szomatodráma segít neked mindig az adott panaszod mögé látni. Segít felkutatni az okát. Segít megérteni. Segít megoldani.
Ezért ajánlom MINDENKINEK. Mert mindenkinek vannak megoldandó problémái, feladatai. Legyen az egy kapcsolati/kapcsolódási probléma (családi, párkapcsolati, munkakapcsolati, stb.), akár megbetegedés, vagy egyéni lelki kibillenések (szorongás, függőség, lehangoltság, stb.).
Érdekel mi is az a SzomatoDráma?
Nézd meg az itt feltöltött videókat, vagy keress rám a tiktokon / instagramon is.
Szeretnéd kipróbálni, vagy kérdésed van vele kapcsolatban?
Keress bátran!